SON DAKİKA

İstanbul Denge Gazetesi

Altunhan; ‘Bedelini Ticaret Odası ödeyecek!’

12 Mayıs 2022 tarihinde yayınlandı. |
Altunhan; ‘Bedelini Ticaret Odası ödeyecek!’

Edirneli iş adamı Mustafa Altunhan, haziran ayında yapılacak otogar ihalesi öncesi düzenlediği basın toplantısıyla adeta isyan etti. 2019’dan bugüne dek haksızlığa uğradığını ifade eden Altunhan, bu duruma göz yumulmaya devam edilmesi durumunda otobüs yakma eylemini tekrardan yapacağına söyledi. Altunhan ayrıca sahte imzayla uğratıldığı tüm zararı da Ticaret Odası’nın ödeyeceğine dikkat çekti.

Edirne’nin önde gelen iş adamı Mustafa Altunhan ile ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt arasındaki tartışma, belediyenin otogarı ihaleye çıkartması ile yeni bir boyut kazandı. Mustafa Altunhan, belediyenin otogar için 15 milyon +KDV talebinin fazla olduğunu ifade ederken, sebebini ise; ‘Burada o paralar kazanılmaz. 1-2 yıl sonra hızlı tren geliyor, bu otogar masrafını bile çıkartmaz’ sözleriyle açıkladı. Diğer yandan otogarın değerinin usulsüz işlerle düşürüldüğünü vurgulayan Altunhan, ETSO Başkanını bu duruma sebep gösterdi. Altunhan, olayları şu sözlerle özetledi;

“BU BİR ÇETE OLAYIDIR”

“Niye otogarın değeri düştü, bunu anlatmak zorundayım. Edirne Ticaret Odası bir sicil onayladı, sahte kontratla. Volkan Metro diye bu otogarda bir firma, bir işletme hiçbir şey yok. Bir de benim sahte imzam var altında. Mustafa Altunhan’ın imzasını sahte atacak kadar cüretkar bir çete bunlar. Bu bir çete olayıdır. Bu neden otogarın değerini düşürüyor? Çete, ETSO’dan bu sahte imzalı kontratı tescil ettiriyor, bununla belgesini alıyor. Bu belgeyle Edirne otogarına giriyor ve haksız kazanç, haksız rekabet yapıyor”

“EDİRNE’MİZ SAHİPSİZ Mİ?”

“Çorlu’ya Silivri’ye belgesini alıyor ama İstanbul’a yolcusunu taşıyor, biletsiz. Bir de 7-8 illegal adam, burada (Otogar) Edirneli yolcuları rahatsız edip çantasını almaya çalışarak burada çığırtkanlık ortamını oluşturuyor. Sabahtan beri inanın 10 sefer ben polisi aradım. Geliyorlar, bakıyorlar. Onlar da polisi görünce susuyor. Yani burada bunun önlemini kim alacak hangi kurum? Bizim Edirne’miz sahipsiz mi? Ben bunu hala anlamış değilim.”

ETSO BAŞKANI ÜZERİNDEKİ OKLARI BELEDİYEYE ÇEVİRDİ!

İş adamı Mustafa Altunhan’ın, ‘Sahte imza’ iddiasını sürekli yinelemesinin sebebi ise dikkat çeken en önemli detaylar arasında yer alıyor. Yapılan sahte imza usulsüzlüğünü Altunhan, ilk olarak 13 Nisan tarihinde kamuoyuna duyurdu. ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt imzanın kriminal incelemeye gönderileceğini söyledi. Yaşanan olaylar bu andan itibaren ilginç bir hal aldı. Zıpkınkurt, Altunhan’ın otogara çöktüğünü ve belediyeyi zarara uğrattığını ve para ödemediği iddiasında bulunarak üzerindeki okları farklı bir noktaya yöneltti.

“KAÇAK VİLLASINI YIKTIK”

ETSO Başkanı’nın bu sözleri sonrası tartışmaya dahil olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise Recep Zıpkınkurt’a ateş püskürdü. Gürkan, belediyenin kimseyi kayırmadığını ifade ederek, bugüne kadar Mustafa Altunhan’dan tüm kira bedellerinin alındığını vurguladı. ETSO Başkanı Zıpkınkurt’un açıklamalarını, ‘Böyle ipe sapa gelmez bir iddia olabilir mi?’ sözleriyle özetleyen Başkan Recep Gürkan, herkese eşit davrandıklarını ve bunu en iyi ETSO Başkanının bildiğine dikkat çekti. Gürkan, ‘Kanunları herkese eşit şekilde uyguladığımızı en iyi bilenlerden biri de ETSO Başkanı Zıpkınkurt’tur. Yargıtay tarafından onay verilen kaybettiği bir davası vardı. Tunca Nehri kıyısındaki kaçak villasını yıktık. Ne kimseyi kollarız, ne kimseyi kayırırız, ne de kimseye düşmanlık yaparız.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın açıklamaları sonrası sessizliğe gömülen ETSO Başkanı Zıpkınkurt’un, nasıl bir cevap vereceği şimdiden merak konusu oldu. Ayrıca Zıpkınkurt’un imzayı incelemeye gönderip göndermediği ise bilinmiyor. O günden bu güne ara ara yaptığı açıklamalarla imzanın akıbetini sorgulayan Mustafa Altunhan, konunun peşini asla bırakmayacağını ifade ederek Zıpkınkurt’a gözdağı verdi.

“Yalansa servetimi bağışlayacağım”

Diğer yandan Mustafa Altunhan, süreçle ilgili yasal haklarını devreye sokarak suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Her dakika otogarda suç işlendiğine dikkat çeken Altunhan, kendisini şaşırtan durumu ise şu sözlerle anlattı; ‘Aylar oldu avazımın çıktığı kadar bağırıyorum, yapılan sahtekarlığı belgesiyle anlatıyorum. Neden Ticaret Odası’nın ifadesi alınmıyor ya da neden Mustafa Altunhan’ın ifadesi alınmıyor. Kimseye hesap sorulmuyor. Eğer söylediklerimde bir gram yalan varsa yine söylüyorum tüm servetimi bağışlayacağım!”

“Bunun bedelini Ticaret Odası ödeyecek!”

Mustafa Altunhan ayrıca Ticaret Odası Meclis Üyelerine de seslendi. Altunhan, ‘, “Bunun iyi bilinmesini isterim. Benim tüm ticari zararımı Ticaret ve Sanayi Odası karşılayacak. 2019 yılından beri ben burada haksızlığa uğruyorum. Benim her dakika zararım oluyor, param gidiyor. Bakın ben hakim değilim, savcı değilim. Ama kanunları çok iyi bilen biriyim. Göz göre göre burada bir sahtekarlık var, bu sahtekarlığın bedelini de bu Ticaret Odası ödeyecek. Başkan ödemeyecek bunu Ticaret Odası ödeyecek. Şimdiden bunun tedbirini alsınlar. Ticaret Odasının meclis üyeleri başkana bunun hesabını sorsunlar, bir de kamuoyuna bir açıklama getirsinler. Açık net. Böyle üç dört kişi toplanıp değil. Çıkacak benim gibi tane tane anlatacak. Diyecek ki 2019 yılında Volkan Metro diye bir firma vardır. Diyecek ki, evrakları da burada diyecek. Çıkartacak bunu varsa. Olmadığını onlar da biliyor. Yanındaki bir parça bir şey konuşuyor. Diğer yanındaki bir şeyler konuşuyor. Otogarın değerini düşüren Edirne Ticaret Odası Başkanı’dır” dedi

“OTOBÜSÜMÜ YAKACAĞIM”

Haksızlığa uğramasına göz yumulduğu takdirde tepkisinin daha da artacağını ifade eden Altunhan, yıllar önce yaptığı otobüs yakma eylemini yeniden yapacağının uyarısında bulundu. Altunhan, ‘Bundan sonra daha çok haksızlığa uğrar ve buna da göz yumulursa daha önce yaptığım dikkat çekmek için bir eylemi yine yapacağım. Trafiğe kapalı kimsenin olmadığı yerde otobüsümü yakacağım. Bunu yapacağımı da herkes biliyor” dedi.

İHALEYİ İŞARET ETTİ MEYDAN OKUDU

Mustafa Altunhan açıklamalarına haziran ayında yapılacak otogar ihalesi ile ilgili sözleriyle son verdi. Altunhan, adet yerini bulsun diye ihaleye gireceğini ancak otogarın bu paraları karşılamayacağına dikkat çekerken, ETSO Başkanı Zıpkınkurt’a da meydan okudu; ‘10 yıllık 15 milyon +KDV. Adet yerini bulsun diye gideceğim. Belediye de haklı. Belediye de para kazanmak istiyor. Ben isterim ki, en büyük arzum isteğim Ticaret Odası Başkanı iş adamıyla bu ihaleye beraber girmek. Er Meydanı herkes görsün. Edirne halkı da görsün. Bekliyorum”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ